سیاست‌های جدید ارزی شتاب‌زده است

  • دوشنبه 27 فروردین 1397 ساعت 18:17

اخبار => آخرین-اخبار

کسب و کار نیوز رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران معتقد است سیاست های جدید ارزی دولت و بانک مرکزی شتاب زده بوده و رویه هایی که تاکنون بوده را نیز بهم ریخته است.
سیاست‌های جدید ارزی شتاب‌زده است
سیاست‌های جدید ارزی شتاب‌زده است
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران معتقد است سیاست‌های جدید ارزی دولت و بانک مرکزی شتاب زده بوده و رویه‌هایی که تاکنون بوده را نیز بهم ریخته است.
به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از ایسنا، رضا پدیدار اظهار کرد: به طور کلی به نظر می‌رسد در سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی یک شتاب زدگی خیلی زیادی به وجود آمده است. همان زمانی که دولت بودجه را به مجلس می‌داد و نرخ دلار را ۳,۵۰۰ تومان اعلام کرد بهترین زمان برای اعلام تک نرخی کردن ارز بود.
وی ادامه داد: منطقی بود که تفاوت زیادی در آن زمان بین نرخ ارز وجود نداشت. دولت ۳,۵۰۰ تومان در بودجه اعلام کرده بود و قیمت در بازار نزدیک ۴,۰۰۰ تومان بود. این شتاب‌زدگی که اکنون برای ساماندهی بازار ارز پیش آمده اتفاق مثبتی نیست.
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی افزود: با این شتاب زدگی همه نهادهای پولی و مالی مختل شده‌اند و به نظر می‌رسد که دولت باید این روند را متوقف کند. کاری که اکنون به وجود آمده شتاب زدگی است که اقتصاد را با مشکل مواجه کرده است.
رضا پدیدار تصریح کرد: یکی روند تولید است که با مشکل روبرو شده است. ما به مواد اولیه خارجی نیاز داریم که موضوعی مهمی است که در حال حاضر اختلال پیدا کرده است. در سالیان اخیر هیچ گاه قانون حاکم نبوده بلکه رویه‌ها حاکم بوده است و حالا اینکه یک شبه رویه‌ها از بین برود و قانون جایگیزین شود معمولاً با خودش خسارت ایجاد می‌کند.
وی افزود: این اتفاقات شایسته اقتصاد نیست. اینکه مثلاً صرافی‌ها از خرید و فروش ارز ممنوع شده‌اند درست نبود و یک رویه‌ای بود که کنار گذاشته شد. تصمیمات لحظه‌ای اثرات مثبتی هم شاید داشته باشد ولی آثار تخریبی آن بیشتر است چون تا جا بیفتد زمان بر است.

ارسال نظر

ارسال